گفته می شود رشد قیمتی در مورد تمام خودروهای وارداتی - بخصوص در مهرماه 96- اتفاق افتاده و  گویا هیچ برندی از این گرانی‌ها مبرا نیست.

شورای رقابت در حال بررسی
رضا شیوا -رئیس شورای رقابت-  موضوع رشد قیمت‌های خودروهای وارداتی را شفاف‌سازی کرده و گفت: گروه کارشناسی از شورای رقابت در حال بررسی واردکنندگان خودرو است . اگر برای ما محرز شود که 70 درصد واردات خودرو توسط یک الی دو نفر و یا حتی خانوادگی مدیریت می‌شود، شورای رقابت در این زمینه ورود جدی خواهد کرد و اجازه نمی‌دهد که بازار خودروهای خارجی انحصاری کنترل شود. نتیجه بررسی کارشناسان به زودی مشخص می‌شود.

وی در این زمینه ادامه داد: اگر مشخص شود که واردات خودرو انحصاری نیست شورای رقابت اجازه ورود به آن را ندارد. رضا شیوا در مورد قیمت‌های خودروهای وارداتی و حاشیه بازار ِ اتفاق افتاده، افزود: در این زمینه شورا نمی‌تواند دخالت کند، این امر در حیطه مسئولیت نهادهای نظارتی مانند سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان، سازمان بازرسی کل کشور و تعزیرات حکومتی است.

بررسی تخصصی بازار

آلبرت بغزیان -دبیر هیئت تجدید نظر شورای رقابت و اقتصاد‌دان- نیز در زمینه ورود شورای رقابت در عرصه خودروهای وارداتی گفت: اینکه بازار خودروهای وارداتی با انحصار روبه‌رو است ، باید به صورت تخصصی مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

اداره روابط عمومی مرکز ملی رقابت

 
شما اینجا هستید: صفحه نخست مرکز ملی رقابت اخبار مرکز ملی رقابت

تماس با شورا و مرکز ملی رقابت

آدرس: شهرک غرب، خیابان ایوانک، خیابان زرافشان شمالی، ساختمان شماره 75
کدپستی: 1467873313
تلفن: 88369547 - 88088432
فكس: 88369254