امروز همزمان با روز خبرنگار نشستی خبری با موضوع معرفی اهداف و وظایف شورای رقابت در محل شورای رقابت برگزار گردید. در این نشست خبرنگاران حوزه اقتصادی از رسانه های مختلف حضور داشتند.رئیس شورا و مرکز ملی رقابت دکتر رضا شیوا ضمن تکریم حرفه خبرنگاری و خبررسانی گفت: " خبرنگاری کاری مادی و کمی نیست بلکه کاری کیفی است. کاری که با مردم سرو کار دارد و چنین کاری دارای مسئولیت سنگینی است"

وی  افزود: " پیام آوری بسیار مهم است. در پدیده خبررسانی در یک طرف آن کسی است که خبر می دهد و در طرف دیگر آن کسی است که خبر می خواهد. بنابراین امانت داری و ایجاد اعتماد در حرفه خبرنگاری از اهمیت بسیاری برخوردار است.  تلاش شما به عنوان کسانی که با علاقه و عشق به این کار می پردازید قابل تقدیر و تحسین است"

ریاست شورا و مرکز ملی رقابت ضمن اشاره به رسالت مهم خبرنگاران در ادامه گفت:" شما به عنوان خبرنگار دو وظیفه عمده دارید. نخست اینکه پیام رسان خوبی باشید و تمام مسائل امانت داری را رعایت کنید و بحث دیگر تحلیلی است که بعضی از خبرنگاران انجام می دهند و اهمیت دارد. اگر تجزیه و تحلیل خوب انجام نشود و اگر تخصص لازم را نداشته باشید چه بسا با یک تحلیل و برداشت اشتباه، نظر افکار عمومی را تغییر دهید. پس وظایف شما خطیر است."  

دکتر رضا شیوا ضمن اشاره به لزوم اظهار نظرها بر اساس تخصص و هزینه های اجتماعی بالای اظهار نظر های غیر تخصصی افزود:" خیلی ها در کشور ما در زمینه هایی که تخصص ندارند اظهار نظر می کنند و این قضیه هزینه های اجتماعی خیلی بالایی دارد. باید هرکس در راستای تخصصی که دارد اظهار نظر کند و تأکید کند که این اظهار نظر شخصی من بر اساس علم و دانش من است.خیلی از مسائل امروزه هم اینگونه است که کاملاً تخصصی است و افراد باید در چارچوب تخصصی که دارند اظهار نظر کنند. حتی خیلی از مواقع افرادی که متخصص نیستند در مورد یک موضوع اظهار نظری می کنند و شما به عنوان خبرنگار آن را انعکاس می دهید اما نباید این کار را انجام دهید. اگر کسی متخصص کار نیست درج کردن اظهار نظر وی و بال و پر دادن به آن  و در ادامه افکار عمومی را به اشتباه انداختن کار خطایی است و هزینه هایی اجتماعی بالایی دارد."

 

شما اینجا هستید: صفحه نخست شورای رقابت شورای رقابت در رسانه‌ها

تماس با شورا و مرکز ملی رقابت

آدرس: شهرک غرب، خیابان ایوانک، خیابان زرافشان شمالی، ساختمان شماره 75
کدپستی: 1467873313
تلفن: 88369547 - 88088432
فكس: 88369254